Vasaros stovykla 2017

Vasarai prasidėjus Šumsko pradinėje mokykloje veikė 5 dienų vaikų vasaros stovykla, kurią lankė pradinių klasių mokiniai su priešmokyklinės grupės ugdytiniais. Vaikai susirinko stovykloje „Stebuklinga spanguolė”, kurioje jų laukė kupina įdomių užsiėmimų programa.  Ji skirta mokinukų užimtumui paįvairinti ir ugdyti įvairius gebėjimus neformaliose, pilnose įspūdžių veiklose vasaros atostogų metu.

Pirmą dieną vaikai traukiniu vyko į Vilniaus Geležinkelių muziejų.  Didelė vaikų dalis pirmą kartą gyvenime vyko su traukiniu. Šis keliavimo būdas pasirodė daug smagesnis nei įprastas važiavimas autobusu.

Antrą stovyklos dieną vaikučiai pasišventė kūrybai, vyko į keramikos edukacinį užsiėmimą V.Sirokomlės muziejuje.

Trečią dieną stovyklos dalyviai su vadovais leidosi į pažintinę kelionę Vilniaus oro uostan. Ekskursijos po Vilniaus oro uostą metu vaikai pamatė keleiviams nematomas oro uosto zonas, iš arti stebėjo kylančius ir besileidžiančius lėktuvus, susipažino su aviacijos saugumo, priešgaisrinės gelbėjimo stoties pareigūnais, lankėsi  ypatingai svarbių asmenų (VIP) terminale. Po ekskursijos oro uoste buvo aplankyta įspūdinga vabzdžių paroda Vilniaus Lenkų kultūros namuose.

Ketvirtą poilsio dieną mokiniai liko Šumske, aplankė Šumsko Šv. arkangelo Mykolo bažnyčią ir visus jos užkulisus: zakristiją, kleboniją, piligrimų namus ir kitas įdomias vietas.

Paskutinę stovyklos dieną pramogavo didžiausiame Vilniaus pramogų ir prekybos centre – Akropolyje. Vaikai smagiai žaidė „Nuotykių mieste“  ir Apollo boulinge.

Organizuojant vasaros poilsio stovyklą buvo siekiama pasirūpinti vaikų turiningu laisvalaikiu vasaros atostogų metu. Vaikai puikiai praleido laiką, mėgaudavosi kruopščiai jiems suplanuota programa, pažino ir išmoko daugybę dalykų.

Stovyklos vadovė socialinė pedagogė Natalija Piskligina – Marcinkevič