Išvyka į Vilniaus energetikos ir technikos muziejų ir Vilniaus katedros požemius

Spalio 17 d.  4-10 klasių mokiniai, Vilniaus technikos ir energetikos muziejuje apžiūrėjo muziejaus ekspozicijas.

Vilniaus miesto technikos istorijos ekspozicija prasideda amatais ir tęsiasi iki sovietmečio pabaigos. Ten mokiniai pamatė svarbias miesto pramonės šakas-tekstilės, stiklo, popieriaus, skaičiavimo mašinas ir lazerines technologijas. Mokiniai susipažino su autentiška dar neseniai veikusios elektrinės įranga, pasivaikščiojo tarp garo turbinų, katilų, generatorių, kondensatorių ir sudėtingų vamzdynų.

Mokiniams ypač patiko interaktyviosios  ekspozicijos „Mokslas ir technika vaikams”, nes čia gamtos mokslai pateikiami nesudėtingu, patraukliu ir visiems suprantamu būdu. O svarbiausia, mokiniai viską galėjo išbandyti patys: sumaišyti spalvas, išgauti garsus, sukurti žaibą, sujungti elektros grandinę.

Taip pat pasigrožėjome senoviškais automobiliais.

Tą dieną mokiniai dar turėjo vieną ekskursiją, kurios metu aplankė paslaptingiausius Katedros požemius. Susipažino su pastato istorija ir jos kaita, palaidotus Lietuvos valstybei ir Bažnyčiai nusipelniusius asmenis. Savo akimis pamatė archeologinius radinius, senuosius palaidojimus, kriptas, karalių mauzoliejų, vieną iš seniausių freskų Lietuvoje. Susipažino su istorija slypinčia katedros požemiuose.

Namo vykome pilni įspūdžių ir su naujomis gamtos, fizikos ir istorijos žiniomis.

Nuotraukų galerija https://www.facebook.com/pg/sumskas.vilniausr/photos/?tab=album&album_id=1690673740957407