Veiksmo savaitė be patyčių

Šių metų kovo 19 – 23 dienomis mūsų mokykla, kaip ir dauguma Lietuvos mokyklų, dalyvavo VšĮ „Vaikų linijos“ inicijuotoje visuotinėje akcijoje „Veiksmo savaitė BE PATYČIŲ 2018″.

Šiais metais skyrėme daugiau dėmesio draugystės temai. Akcijos metu buvo raginama visais įmanomais būdais atkreipti dėmesį į patyčių problemą bei skatinti pagarbius ir draugiškus santykius. Visose klasėse buvo organizuojami užsiėmimai apie draugystę, apie tai kaip atpažinti patyčias ir padėti draugui, kaip tapti geru draugu. Vaikai padarė „draugystės skėtį“, ant kurio užrašė savo mintis apie tai , kas stiprina draugystę ir tai, kas trukdo draugystei.
Vyresnių klasių mokiniai paruošė eilėraščių parodą apie draugystę „Tau, drauge“. Kiekvienas galėjo parašyti jam patinkančias eiles ar svarbias mintis.
Labai džiaugiamės, kad galėjome pasidalinti su mokiniais, tėvais ir mokytojais, Vaikų linijos parengta metodine medžiaga. Akcijos metu vaikams išdalinti lankstinukai ir kišeninės kortelės. Visiems tėvams išsiųsti lankstinukai „Ar mano vaikas tyčiojasi? Patiria patyčias? Stebi jas?“. Taip pat pedagogams paruošti lankstinukai „Patyčių prevencija mokykloje: kiekvieno darbuotojo atsakomybė“.
Akcijos metu mokiniai stengėsi būti draugiški, padėti vieni kitiems.