Europos paveldo dienos

Rugsėjo 21-23 dienomis įvairiuose Lietuvos miestuose bei miesteliuose vyks kasmetinės Europos paveldo dienos. Minint ypač svarbią Lietuvai datą – atkurtos Lietuvos nepriklausomybės šimtmetį – nuo jos nenutols ir Europos paveldo dienų renginiai, kurių šių metų tema – „Atraskime Šimtmečio paveldą“. Rugsėjo 21 d. Vladislavo Sirokomlės muziejuje Šumsko pagrindinės mokyklos bei Rukainių gimnazijos mokiniai dalyvavo užsiėmime – paskaitoje, kuri yra skirta Lietuvos šimtmečio minėjimui: „Atminties pėdsakais“. Su Vilniaus kraštu yra susijęs ne vieno žymaus žmogaus gyvenimas. Paskaitos metu buvo pasakojama būtent šių asmenų biografijos ir nuopelnai, vietovių raidos savitumus, kuriais verta didžiuotis. Edukacinio užsiėmimo metu mokiniai kūrė žemėlapį, kuriame žymėjo vietas glaudžiai susijusias su iškiliausiais Vilniaus krašto asmenybėmis.