Dzień Dziecka w Szumsku

Więcej zdjęć

W piątkowe przedpołudnie w Szumskiej Szkole Podstawowej było wyjątkowo kolorowo, radośnie, wesoło.

Dlaczego? Tradycyjnie na terenie szkoły zorganizowaliśmy Jubileuszowy (10 lat) Dzień Dziecka.

Tegoroczne święto zaplanowaliśmy wspólnie z policją rejonową. Dwie panie policjantki Bożena i Walentyna niby dobre wróżki w poważnych mundurach zadbały też by dzieciom było ciekawie, wesoło i miło. Każde dziecko właśnie od nich otrzymało kolorowe balony.

Święto urozmaiciły i sprawiły zaciekawienie dzieci i dorosłych ekipa policji, motocyklistów, straży pożarnej, ekipa pogranicza „Kiena”.

Szczególne zaciekawienie wzbudził pokaz z końmi, w czasie którego chętni mogli pogłaskać konia oraz pokaz z tresowanym psem straży pogranicznej.

Wiązankami kwiatów dzieci powitały gości: proboszcza parafii w Szumsku księdza Mirosława Grabowskiego, starostę gminy p. Krystynę Gierasimowicz z pracowniczkami Krystyną i Justyną, przedstawicieli Centrum Kryzysowego Rodziny i Dziecka Rejonu Wileńskiego Martę i Agnieszkę, dzieci z pobliskich szkół: Pakieny, Kowalczuk, Miednik wraz z nauczycielami. Nie zabrakło też mieszkańców miasteczka i ich gości, rodziców, dziadków, rodzin z dziećmi na rękach lub w wózeczku.

Rozpoczęliśmy Święto koncertem, na który złożyły się piosenki o lecie, o dzieciach, o podróżach. Tańczyliśmy, deklamowaliśmy wiersze. Hałaśliwie i energicznie skupiły się dzieci przy „Loterii”. Przecież każdy bilet był wygrany! Maskotki, lizaki, bańki mydlane zaraz pojawiły się w rękach dzieci.

Piękny występ na drabinkach „Street workout” pokazali chłopcy z klas 6, 7, 9 Staś, Władek, Darek i Daniel.

Miłośnicy sportu mieli do wyboru tenis, piłkę nożną, ringo, kwadrat.

Najmłodsi skupili się przy zabawach, grach, sztafetach, wyścigach. Zwycięzcy nagrodzeni byli lizakami i słodkimi medalami.

Wspólna dyskoteka była zakończeniem święta. Wesoło było wszystkim, uczymy się od dzieci sprytu, werwy, radości, potrafimy cieszyć się z wielkich i małych rzeczy.

„Bądź dzieckiem jak najdłużej, jak dziecko baw się i śmiej.

I kochaj tak jak dziecko, i serce dziecka miej! ”