Początek roku szkolnego 2018/2019

Nowy etap szkolny zaczęliśmy tradycyjnie  od Mszy św. w kościele parafialnym, którą celebrował proboszcz szumskiej parafii Jan Czerniawski.

Po Mszy udaliśmy się do szkoły na święto Pierwszego dzwonka. Zgromadzonych na uroczystym rozpoczęciu przywitała dyrektor Janina Zienkiewicz życząc uczniom sukcesów w nauce, rodzicom- satysfakcji z pracy dzieci, a nauczycielom – sukcesów zawodowych „Tutaj znajdziecie warunki, aby mogły się spełniać Wasze plany, oczekiwania, a nauczyciele i społeczność szkoły dołożą wszelkich starań, aby się zrealizowały. Podziękowała samorządowi za ogrodzenie terenu szkoły i plac zabaw.
Honorowymi gośćmi uroczystości byli Poseł na Sejm Republiki Litewskiej P. Czesław Olszewski oraz starosta gminy Kowalczuckiej P. Krystyna Gierasimowicz. Poseł na Sejm gratulował uczniom, nauczycielom, rodzicom rozpoczęcia nowego roku szkolnego. Życzył,  by każdy uczeń śmiało kroczył w krainę wiedzy. Dziękował rodzicom klasy pierwszej, że oddali swe pociechy właśnie do tej szkoły.
Starosta gminy p. Krystyna Gierasimowicz życzyła udanego, owocnego roku szkolnego, zdrowia, zadowolenia, wytrwałości. Uczniowie klasy pierwszej otrzymali wyprawki szkolne ufundowane przez Fundację „Pomoc Polakom na Wschodzie”. Po uroczystości goście odwiedzili każdą klasę, zrobili wspólne zdjęcia z uczniami.