Wrzesień to…

Wrzesień to początek roku szkolnego. Pełni wrażeń dzieci wracają do szkoły i wszystko zaczyna się od nowa. Nowe podręczniki, obowiązki, czasami nowe przedmioty i nauczyciele.

W tym roku na uczniów Szkoły Podstawowej w Szumsku czekała jeszcze jedna nowość. Spełniło się dawne marzenie społeczności szkolnej. Zaczęła funkcjonować nowa szkolna jadalnia z kuchnią, która przygotowuje posiłki na miejscu, bez dowozu z zewnątrz. Ciepły posiłek jest podstawą w diecie każdego człowieka, a zwłaszcza dziecka, które potrzebuje dużo składników odżywczych i energii do działania i efektywnej nauki. Stołówka jest ważna również dlatego, ponieważ spora ilość uczniów dojeżdża i zjedzenie posiłku w szkole jest wygodne. Obiad jest codziennie przygotowany na miejscu ze świeżych składników. Składa się z zupki, drugiego dania, napoju i owoców.

Panie z kuchni gotują smacznie i przede wszystkim zdrowo. Szczególnie ważne jest to dla dzieci grupy przedszkolnej i zerówki, które chcemy otoczyć szczególną uwagą. Maluchy z przyjemnością spożywają tu również śniadania i podwieczorki.

Chcemy serdecznie podziękować Administracji Samorządu Rejonu Wileńskiego, Wydziałowi Oświaty Rejonu Wileńskiego za wyrozumiałość, zaangażowanie i pomoc finansową.