BON PIERWSZAKA

2023 r.

W 2023 roku Fundacja „Pomoc Polakom na Wchodzie” za pośrednictwem Stowarzyszenia “Macierz Szkolna” w ramach realizacji projektu „Wspieranie dzieci i młodzieży polonijnej oraz polskiej mieszkającej poza granicami Polski 2023″  przekazała do naszej szkoły wyprawki. Sześć uczniów klasy pierwszej podczas uroczystości Inauguracji Roku Szkolnego zostało wyposażonych w kompletną wyprawkę z artykułami szkolnymi. Ponadto każdy uczeń klasy pierwszej w listopadzie br. otrzymał wsparcie finansowe o równowartości 500 złotych, przeznaczone na indywidualne potrzeby edukacyjne. Wsparcie finansowe zostały przekazane rodzicom ucznia.

2022 r.

28 października do ośmiu rodziców 1 klasy dotarł “Bon Pierwszaka” o wartości 470 złotych dla każdego. Przeznaczona kwota pieniężna spotkała duże zadowolenie wśród rodziców i będzie wydana na zakup pomocy dydaktycznych, zeszytów ćwiczeń z języka polskiego, matematyki i poznania świata.

Projekt “Bon pierwszaka” finansowany ze środków Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w ramach konkursu Polonia i Polacy za Granicą 2022