„Tydzień z książką”

22-26 kwietnia w Szkole Podstawowej w Szumsku realizowaliśmy projekt „Tydzień z książką“.  Celem projektu było promowanie czytelnictwa wśród uczniów klas młodszych.

Projekt rozpoczęliśmy 22 kwietnia czytaniem bajek. Uczniowie klas starszych czytali bajki młodszym dzieciom. Kolejnym etapem projektu było spotkanie online ze Szkołą Podstawową nr.48 im. Armii Krajowej w Częstochowie w dniu Światowego Dnia Książki. Zapoznaliśmy naszych przyjaciół ze szkoły partnerskiej z litewską bohaterką książkową Kuką Muką (Kakė Makė). Przedstawiliśmy tradycje wielkanocne na Wileńszczyźnie oraz wspólnie wykonaliśmy quiz. 24 kwietnia uczniowie klasy 0-4 udali się na edukację do filii Centralnej Biblioteki Samorządu Rejonu Wileńskiego w miasteczku Szumsk. Uczniowie zapoznali się z księgozbiorem biblioteki. Zaprojektowali własne okładki książek i ilustracje bajek. Kolejny dzień projektu obfitował w gry i zabawy literkowe. Maluchy wykonali zakładki do książek. Podsumowaniem projektu było „Święto Literek“. Mali artyści recytowali wiersze, śpiewali piosenki, inscenizowali bajki, tańczyli. Dużo radości sprawiło zgadywanie postaci z bajek i zabawy z chustą. „Tydzień z Książką“ był atrakcyjny i ciekawy dla naszych uczniów. Dzieci zrozumiały, że książki są fajne i warto je czytać.

Mistrz kaligrafii

10 kwietnia uczniowie klas początkowych brali udział w konkursie kaligrafii dla uczniów klas 1-4 „Mistrz kaligrafii”, który odbył się w Gimnazjum im. Stanisława Moniuszki w Kowalczukach. Cieszymy się, że Karol Żydelis został zwycięzcą wśród uczniów klasy 3. Gratulacje!

„Budka lęgowa z surowców wtórnych”

W dniach 4 – 31 marca nasza szkoła organizowała wystawę „Budka lęgowa z surowców wtórnych”, której celem jest rozwijanie kreatywności, kompetencji poznawczych, komunikacyjnych i badawczych dla dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym, pielęgnując wiedzę przyrodniczą. W wystawie uczestniczyły dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym z placówek oświatowych strefy w Niemieżu. Prace uczestników publikowane są na stronie internetowej szkoły oraz na portalu społecznościowym Facebook. Zapraszamy do obejrzenia prac.

Konkurs Recytatorski „Święto poezji 2024”

„Poezja kształtuje i budzi” – Jan Twardowski.

15 marca w gimnazjum im. św. Jana Bosko w Jałówce odbył się Rejonowy Konkurs Recytatorski „Święto poezji 2024”. Wszyscy uczestnicy wspaniale przygotowali recytację wierszy. Naszą szkołę reprezentowała uczennica 3 klasy Aurelia Korwiel.

Gratulujemy i dziękujemy za udział