Święto Niepodległości Polski

Uczniowie klas początkowych w Szumsku uczcili Święto Niepodległości Polski. Uważnie oglądali film edukacyjny o symbolach narodowych, śpiewali hymn Polski. Mieli zajęcie-konkurs z kaligrafii. Stranie naisali początek “Marszu Dąbrowskiego”. Niecierpliwie czekają na posumowanie konkursu. Mali artyści wezmą udział w koncercie poświęconym 103 rocznicy Niepodległości Polski 12 listopada w Centrum Kowalczuki.Uczniowie klas starszych mieli zajęcia kaligrafii “Tydzień Pięknej Litery w  Muzeum Władysława Syrokomli w Borejkowszczyźnie. Również delegacja uczniów wzięłą udział w tradycyjnej uroczystości złożenia wieńców oraz wspólnej modlitwie przy Mauzoleum Matki i Serca Syna na wileńskiej Rossie.12 i 13 listopada są planowane wycieczki do biblioteki miasteczka Szumsk na odczytanie legend polskich.