Projekt “Dla Niepodległości – kontynuacja” finansowany ze środków Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w ramach konkursu Polonia i Polacy za Granicą 2023

Nasza Szkoła we wrześniu tego roku brała udział w Projekcie „Dla Niepodległości – kontynuacja”, który jest realizowany przez Fundację Wolność i Demokracja a wspierany ze środków Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w ramach konkursu Polonia i Polacy za Granicą 2022. Z ogromną radością informujemy, że Nasza Szkoła została zakwalifikowana do Projektu i wygrała mini-grant na realizację założonych zadań. Cieszymy się ogromnie, ponieważ znaleźliśmy się wśród 52 uczestników wyróżnionych i nagrodzonych wsparciem finansowym. Celem projektu jest krzewienie ducha polskości i wpieranie mniejszości narodowych. Z tej okazji w najbliższych dniach w Naszej Szkole odbędzie się uroczysta Akademia z okazji Dnia Odzyskania Niepodległości Polski, na której to nasi uczniowie przybliżą historię wydarzeń listopadowych, zaśpiewają pieśni patriotyczne oraz hymn „Mazurek Dąbrowskiego”. Natomiast w dniu 11 Listopada delegacja uczniów i nauczycieli Naszej Szkoły uda się do Wilna i uroczyście złoży wieniec i zapali znicze w Mauzoleum Matki i Serca Syna J. Piłsudskiego na wileńskiej Rossie.
        Wszystkich zapraszamy do śledzenia na szkolnej stronie internetowej oraz facebook wydarzeń organizowanych przez naszych uczniów i wspólnie dołączyć do obchodów Święta Odzyskania Niepodległości Polski.

Bliższe informacje o Projekcie „DLA NIEPODLEGŁOŚCI – kontynuacja” można znaleźć na stronie internetowej: https://wid.org.pl/wyniki-konkursu-w-ramach-projektu-dla-niepodleglosci-kontynuacja-2022/