Wyjazd do Straży Pożarnej

2 lutego dzieci z grup przedszkolnych naszej szkoły miały wyjazd do Komendy Straży Pożarnej w Nowej Wilejce (miasto Wilno).

Dzieciaki były serdecznie powitane przez pracowników Komendy. Zwiedziły budynek, dowiedziały się wiele ciekawej informacji o pracy strażaka. Mogły nie tylko z bliska obejrzeć wóz strażacki, ale również zasiąść za jego kierownicą. Strażacy z zaangażowaniem zaprezentowali wyposażenie pojazdów oraz niezbędny sprzęt, jaki używają podczas akcji ratunkowych. Chętne dzieci mogły przymierzyć strój strażaka, aparat z powietrzem oraz hełm strażacki. Przedszkolaki dowiedziały się, w jakich okolicznościach można wezwać straż pożarną oraz tego, że strażacy pomagają ludziom w różnych niebezpiecznych sytuacjach.

Z wycieczki wróciły pełne niezapomnianych wrażeń.

Składamy serdeczne podziękowania dla 4. Komendy Straży Pożarnej w Nowej Wilejce za miłe przyjęcie.