Projekt „Budżet Partycypacyjny”

W Szkole Podstawowej w Szumsku rozpoczęto realizację projektu dla uczniów klas 5-10 „Budżet Partycypacyjny” . Uczniowie będą mieli wyjątkową możliwość aktywnego kształtowania otaczającej ich przestrzeni, realizacji swoich pomysłów, współdecydowania o części budżetu szkoły. Z inicjatywy przedstawicielek międzynarodowej organizacji społecznej Transparency International (TILS )  A.Rinkevičiūtė  i E.Semionovaitė odbyło się pierwsze spotkanie, na którym zapoznano uczniów z regulaminem i przebiegiem projektu. Dyrektor szkoły zapoznała uczestników z budżetem szkoły i ilością środków przeznaczonych na budżet partycypacyjny. Później uczniowie mieli warsztaty z przedstawicielkami TILS, gdzie mogli stworzyć i omówić swoje pomysły.

Teraz czeka na uczniów poważna praca zgłoszenia i zrealizowania swoich pomysłów.