Konstytucja 3 maja – w Szkole Podstawowej w Szumsku

Projekt ” Dla Niepodległości – kontynuacja” finansowany ze środków Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w ramach konkursu Polonia i Polacy za Granicą 2023

3 maja odbyła uroczysta akademia z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Uczniowie przedstawili inscenizację „W rocznicę 3 Maja“, podczas której przybliżyli ważne wydarzenia z dnia 3 maja 1791 r. W czasie akademii odbył się konkurs wiedzy z historii Polski „Śladami historii Polski”. Razem z nauczycielem historii uczniowie przyszykowali stoisko z okazji 3 Maja. Uwieńczeniem akademii był poczęstunek w szkolnej jadalni daniem polskiej kuchni– bigosem.

Publikacja wyraża jedynie poglądy autora/ów i nie może być utożsamiana z oficjalnym stanowiskiem Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.