Tydzień Języka Polskiego

tydzienjp.jpgW dniach 9-16 listopada w naszej szkole obchodziliśmy Tydzień Języka Polskiego, którego głównym celem było promowanie języka polskiego.

Rozpoczęliśmy Dniem Filmu Polskiego uczniowie klas 5-10 mogli obejrzeć polskie filmy historyczne. Dzień 11 listopada uczciliśmy Apelem z okazji Dnia Niepodległości Polski. Później uczniowie klas starszych wraz z nauczycielami i panią dyrektor Janiną Zienkiewicz udali się na Rossę. Tam złożyli wieniec przy Mauzoleum Marszalka Jozefa Piłsudskiego. Uczeń kl. 10 Edward Katuszonok wziął udział w sztafecie Niepodległości.
Kolejnego dnia uczniowie wzięli udział w szkolnej rywalizacji o tytuł Mistrza Ortografii, pisząc dyktando polskie. Wygrała uczennica klasy 7 Agata Bielawska. Kontynuacją tygodnia było zapoznanie się z ludowymi strojami i tańcami polskimi. Przypomnieliśmy również o staropolskim zwyczaju grzeczności.
Na zakończenie Tygodnia Języka Polskiego odbył się Dzień Poezji i Piosenki Polskiej.
Dzieci mieli możliwość wykazać swoje zdolności muzyczne i recytatorskie jak również posłuchać wierszy i piosenek nauczyciele historii Wiaczesława Zienkiewicza w jego własnym wykonaniu.
Nad całością działań czuwały polonistki Liliana Zienkiewicz i Czesława Błażewicz.