MISTRZ PAMIĘCI UWAGI I KONCENTRACJI

18 kwietnia w Szkole Podstawowej w Szumsku odbył się konkurs  „Mistrz pamięci i uwagi”. Prowadzący i organizator konkursu psycholog szkolny Witold Michałowski. Udział w  finale wzięli po dwóch uczniów klas 6 – 10, którzy zwyciężyli w klasowych eliminacjach. Na finalistów czekały wartościowe nagrody.

Obejrzeć finał konkursu, oraz dowiedzieć się, kto będzie pierwszym zwycięzcą konkursu na sali zebrali się uczniowie klas 6 – 10. Finaliści musieli wykazać się nie tylko pamięcią długotrwałą i krótkotrwałą, ale kreatywnością rozwiązywania zadań i koncentracją uwagi. Pomimo tego musieli uporać się ze stresem, który dla wielu był wielkim czynnikiem i utrudniał poprawne wykonanie zadania.  Do ostatniego zadania nie było wiadomo, kto zostanie pierwszym zwycięzcą tego konkursu i będzie mógł pochwalić się, że jest pierwszym mistrzem pamięci i uwagi w Szkole Podstawowej w Szumsku.

Mistrzem pamięci i uwagi została Kamila Łomowskaja, II miejsce – Zofia Filipowicz, III miejsce – Andrzej Boroszko. Wszyscy finaliści otrzymali cenne nagrody, dyplomy oraz gratulacje dyrektora szkoły Janiny Zienkiewicz.