Tydzień Języka Polskiego

W dniach 11-17 listopada w naszej szkole obchodziliśmy Tydzień Języka Polskiego, którego głównym celem było promowanie języka polskiego.
Tydzień Języka Polskiego rozpoczęliśmy Apelem z okazji Dnia Niepodległości Polski. Później uczniowie wraz z nauczycielami i panią dyrektor Janiną Zienkiewicz udali się na Rossę. Tam złożyli wieniec przy Mauzoleum Marszałka Józefa Piłsudskiego.
14 listopada w ramach Tygodnia gościliśmy w szkole dr. Irenę Masojć, kierownik Katedry Filologii Polskiej i Dydaktyki na Litewskim Uniwersytecie Edukologicznym, z wykładem „Język i jego rola w kulturze narodowej“.
W kolejnym dniu uczniowie zwiedzili Muzeum Władysława Syrokomli w Borejkowszczyźnie i wzięli udział w lekcji kaligrafii. Kontynuacją Tygodnia było zapoznanie się z polskimi frazeologizmami i stosowaniu ich w życiu codziennym.
Na zakończenie Tygodnia Języka Polskiego uczniowie przedstawili plakaty promujące poprawność językową.
Nad całością działań czuwały polonistki Liliana Zienkiewicz i Czesława Błażewicz.